• Instagram
  • YouTube Sosyal Simge
  • Facebook Social Icon

BIOGRAPHY

press to zoom
press to zoom
press to zoom
a1
a1
press to zoom
EREN AYBARS ARPACIK

1983 yılının Temmuz ayında İstanbul'da doğdu. 2006 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümünden mezun oldu. Sinema/Tv Bölümünde yan dal yaptı. Mezuniyet projesi olarak yaptığı İstanbul'da bir Apaçi belgeseli İfsak film festivali İkinciliğini kazandı, Cannes Türk filmleri seçkisinde yer buldu. Mezun olduktan sonra, reklam prodüksiyon şirketlerinden İnterfilm İstanbul ve Soda Film'de yönetmen asistanı ve post prodüksiyon sorumlusu olarak çalıştı. 

2008 yılında askerlik hizmetini, komando asteğmen olarak yaptı. Eğirdir dağ komando okulunun ardından Kars Sarıkamış'ta yedek subaylık görevini tamamladı. 

2009’da  bağımsız belgeseller çekmeye başladı. Skytürk televizyonu için "Hayat Var" belgesel serisini çekti.  2011'de İz Tv ile yolu kesişti.  Yiğit Alpman'la birlikte 25  ülkede 27 bölümlük Yolda seyahat programı serisini yönetti, kurguladı. 2016'ya kadar çekimleri devam eden program hala Beiniz'de gösterilmeye devam ediyor.

2016'da Bein Gurme için Ebru Erke'nin sunduğu "Tatbilir Keşifler" programının görüntü yönetmenliğini yaptı. Aynı dönemde Cif, Cafe Crown, Dagi gibi markaların tv ve internet reklamlarının yönetmenliğini yaptı. 

2017'de Şarküteri Prodüksiyon şirketinde görüntü ve kurgu yönetmeni olarak İnhouse çalışmaya başladı. Bu dönemde Beiniz için bir çok projenin prodüksiyonunda görüntü yönetmeni olarak yer aldı. Bunlar arasında Wilco ile İki Göz Bir Şehir, Yaşasın Yemek, İstanbul'un Yüzleri, Kuş Gözlemcisi gibi seriler var. Ayrıca Serhan Güngör'le Kurtuluş Rotası ve Ali Canip Olgunlu ile Her dem Banyo belgesellerinin yönetmenliğini yaptı. Bu dönemde Anadolu Speleoloji Grubu ile  birlikte 6 bölümlük Yeraltından Notlar  isimli mağara keşif belgesel serilerini yönetti ve kurguladı. Mağaracılık eğitimi alarak yaptığı belgeseller hala Beiniz'de gösterilmeye devam ediyor.
 
2018'de yola freelance olarak devam etmeye karar verdi ve TRT Belgesel'in canlandırmalı savaş tarihi belgeseli "Savaşın Efsaneleri" serisinin yönetmenliğini yaptı.   Aynı yıl Bedia Ceylan Güzelce,  Ebru Cündübeyoğlu ve Mehveş Sırdar ile "Mavi Yolculuk" belgesellerinin görüntü yönetmenliğini yaptı. 

2019'da Saffet Emre Tonguç ile Ayrıcalıklı Rotalar programının HSBC için hazırlanan özel bölümü "Ayasofya'da bir Gece"nin yönetmenliğini  yaptı.


Aynı yıl yaptığı kısa belgesel "the Tales from Underground" Hırvatistan'da düzenlenen Speleo Film festivalinde 3.'lük ödülü kazandı. 

 

2019 yılında, Coşkun Aral ve Haberci takımıyla Bakliyat Atlası isimli belgeselin görüntü yönetmenliğini ve kurgusunu yaptı.
 

2020 yılında D-smart Go için hazırlanan belgesel serileri Sert Ünlüler, Açık Mutfak ve Ters Yön gibi yapımlarda freelance görüntü yönetmeni, editör ve drone operatörü olarak çalıştı.

Şu an, Bodrum'da Kuzgun Production isimli bir oluşum yarattı. Tanıtım filmleri ve ticari içerikler üretiyor. Ayrıca Habitat Tv için "Hayat Var" isimli belgesel serisinin yönetmenliğini yapmaktadır..

 

İlgi alanları arasında mitoloji, strateji oyunları, Arkeoloji, Sinema, Rönesans sanatı, fotoğrafçılık ve bira.

He was born in Istanbul in July 1983. He graduated from Istanbul Bilgi University Media and Communication Systems Department in 2006. He did a minor in Cinema / TV Department. His documentary called "An Apache in Istanbul" which he made as his graduation project, won the second prize in "Ifsak film festival"and found a place in the selection of Cannes Turkish movies event. After graduation, he worked as an assistant director and post-production manager in commercial production companies; İnterfilm Istanbul and Soda Film.

 

He did his military service in 2008 as a commando lieutenant. He completed his duty in Eğirdir then Kars, Sarıkamış.

He started to make independent documentaries in 2009. He produced the documentary series called "Hayat Var" for Skytürk television. In 2011, his path crossed with Iz TV and he  produced and edited the "Yolda" travel program series of 27 episodes in 25 countries with Yiğit Alpman. The program is still shown on Beiniz.

 

In 2016, he worked as a director of photograpy for "Tatbilir Keşifler" which is presented by Ebru Erke for Bein Gurme. During the same period, he directed TV and internet commercials for brands such as Cif, Cafe Crown, and Dagi.

 

In 2017, he started working as the director of photography and editing in "Şarküteri Production. During this period, he took part in the production of many projects for Beiniz as a director of photography. Among them there are series such as "Wilco ile İki Göz Bir Şehir", "Yaşasın Yemek", "İstanbul'un Yüzleri", "Kuş Gözlemcisi". He also directed the documentaries "Kurtuluş Rotası" with Serhan Güngör and "Her dem Banyo" with Ali Canip Olgunlu. During this period, he produced and edited a 6-episode cave exploration documentary series called "Yeraltından Notlar" with Anatolian Speleology Group. The documentaries he made are still shown on Beiniz.

He decided to go freelance in 2018 and he directed the docu-drama called "Savaşın Efsaneleri" of TRT Belgesel. In the same year, he was the cinematographer of "Mavi Yolculuk" documentary with Bedia Ceylan Güzelce, Ebru Cündübeyoğlu and Mehveş Sırdar.  

In 2019, he directed the special episode of "Ayrıcalıklı Rotalar" with Saffet Emre Tonguç for HSBC which called "A Night in Hagia Sophia". In the same year, his short documentary "the Tales from Underground" won the 3rd prize at the Speleo Film festival in Croatia. In 2019, he also worked as a cinematographer and an editor in the documentary called "Bakliyat Atlası" with Coşkun Aral and Haberci team. 

 

In 2020, he worked as a freelance videographer, editor and drone pilot in the documentary series "Sert Ünlüler", "Açık Mutfak" and "Ters Yön" prepared for D-smart Go.

Now, he created an organization called Kuzgun Production in Bodrum. He produces promotional films and commercial contents. He is also making  new documentary series "Hayat Var" for Habitat TV

His interests are mythology, strategy games, archeology, cinema, Renaissance art, photograpy and beer